Portal - Wadowice
polski Środa - 18 lipca 2018      Bądź dobrze poinformowany! Czytaj Wiadomości Powiatowe.
Menu
 
 
 
 
 
 
Wyszukiwarka
 
 
 
2015-08-03 Sam smak w Wadowicach


Miód wielokwiatowy leśny spod Babiej Góry wygrał wadowicki Półfinał 11. Małopolskiego Festiwalu Smaku. Natomiast Wadowicka Chochla za najlepsze flaki powędrowała do restauracji Arkadia w Kleczy.

W niedzielę, 21 czerwca na wadowickim rynku można było spotkać gotujących wspólnie dla mieszkańców ministra sprawiedliwości dra Borysa Budkę, marszałka województwa Marka Sowę oraz burmistrza Wadowic dra Mateusza Klinowskiego. Ugotowali oni specjalnie dla zgromadzonych wadowiczan chłodnik na maślance z kawałkami podsmażonej piersi z kurczaka, pomidorem, ogórkiem, koperkiem i zieloną pietruszką.

Oprócz wydarzeń w polowej kuchni i stoisk z produktami lokalnymi na wadowickim rynku rozstawiono scenę, na której przez cały dzień występowali lokalni artyści, m.in. uczniowie szkoły muzycznej "YAMAHA" z Wadowic, a także Lena Czechowicz i Filip Nowakowski. Na zakończenie festiwalu wystąpił zespół Duży Ptak.

Na Placu Jana Pawła II rozstawili się także ze swoim namiotem wolontariusze organizujący akcję Dni Dawcy. W ich namiocie można było zapisać się do bazy potencjalnych dawców szpiku kostnego. Z tej możliwości skorzystało bardzo dużo osób.

Przez cały dzień mieszkańcy mogli głosować na najlepsze produkty regionalne w czterech kategoriach. W głosowaniu publiczności w kategorii "Ekologiczne przysmaki" I miejsce zdobył miód wielokwiatowy z Pasieki Gucio w Zawadce. Z kolei w kategorii "Tradycyjne specjały" I nagroda powędrowała do Spiżarni Doliny Karpia za filety z karpia w pomidorach. Natomiast w kategorii "Smakołyki z legendą" publiczność nagrodziła Spółdzielnię Mleczarską w Wieprzu za twaróg półtłusty. Mieszkańcy Wadowic i okolic głosujący podczas wadowickiego półfinału w czwartej kategorii "Jak u mamy" nagrodzili Stowarzyszenie Nowoczesna Gospodyni z Brzeźnicy za tort chlebowy.

Wyróżnienie komisji dziennikarskiej za najlepszy produkt otrzymała szynka pieczona Zakładu Mięsnego Adama Bąka z Wieprza. W ubiegłym roku rolada polędwicowa z tego zakładu zdobyła główną nagrodę wadowickiego półfinału.

Podczas Festiwalu wręczono także Wadowicką Chochlę 2015. Powędrowała ona do restauracji Arkadia z Kleczy.

III miejsce wadowickiego półfinału głosami jury zdobyła Spółdzielnia Mleczarska w Wieprzu za twaróg półtłusty. Miejsce II zdobył tłoczony sok niepasteryzowany o smaku jabłko-rabarbar prezentowany przez Tłocznię Chocznia. Natomiast zwycięzcą wadowickiego półfinału okazał się miód wielokwiatowy leśny z Gospodarstwa Pasiecznego "Jodła" ze Skawicy (gmina Zawoja).

....

 
 
AKTUALNOŚCI
  Otwarto Dom Seniora w Marcyporębie
  Komendant odwołany
  Parkuj i Jedź! - nowa inwestycja w gminie Spytkowice
  Ulica Fabryczna w rękach miasta
  Publiczny rejestr pedofili
  Sukces mieszkańca Lipowej
  Lewica sceptyczna wobec burmistrza Wadowic
  Święto Plonów. w Brzeźnicy
  Sierpniowe Wiadomości Powiatowe
  Burmistrz nie przyznaje się do winy
  Górecki traci poparcie w Kalwarii
  Onufralia 2015
  Działo się. Piknik Maspexu
  Inauguracja Wadowickiej Izby Gospodarczej
  WoJOWnicy Kukiza w Wadowicach
  Koniec roku szkolnego w ZDZ
  W kasie gminy widać dno
  Sam smak w Wadowicach
 
BEZPIECZEŃSTWO
  Czołowe zderzenie w Kleczy
  Chciała skoczyć z mostu
  Sprzęt dla strażaków z Kalwarii
  Oskarżeni o nakłanianie do prostytucji
  Czołowe zderzenie w Kalwarii
 
KULTURA, OŚWIATA
  Sukcesy w ZDZ
  Jubileuszowy numer Wadoviana
  Ogólnopolski sukces grafików z Radoczy!
  Zaczarowały szkoły korytarz
 
SPORT, REKREACJA
  Tomicka Amatorska Liga Piłkarska
 
JUBILEUSZE
  Uroczysta sesja z okazji 700-lecia wsi i parafii Witanowice
 
Zdrowie i Uroda
  Zakaźny i Szkoła Rodzenia do likwidacji
  Szpital w sieci
 
Sylwetki, wywiady
  RADA SENIORÓW W LANCKORONIE
  Pomnik 1000-lecia Wiary i Ojczyzny
 
Interaktywna Polska
Webmaster: PROMEDIA