Portal - Wadowice
polski Niedziela - 23 kwietnia 2017      Bądź dobrze poinformowany! Czytaj Wiadomości Powiatowe.
Menu
 
 
 
 
 
Wyszukiwarka
 
 
 
2015-08-03 Sam smak w Wadowicach


Miód wielokwiatowy leśny spod Babiej Góry wygrał wadowicki Półfinał 11. Małopolskiego Festiwalu Smaku. Natomiast Wadowicka Chochla za najlepsze flaki powędrowała do restauracji Arkadia w Kleczy.

W niedzielę, 21 czerwca na wadowickim rynku można było spotkać gotujących wspólnie dla mieszkańców ministra sprawiedliwości dra Borysa Budkę, marszałka województwa Marka Sowę oraz burmistrza Wadowic dra Mateusza Klinowskiego. Ugotowali oni specjalnie dla zgromadzonych wadowiczan chłodnik na maślance z kawałkami podsmażonej piersi z kurczaka, pomidorem, ogórkiem, koperkiem i zieloną pietruszką.

Oprócz wydarzeń w polowej kuchni i stoisk z produktami lokalnymi na wadowickim rynku rozstawiono scenę, na której przez cały dzień występowali lokalni artyści, m.in. uczniowie szkoły muzycznej "YAMAHA" z Wadowic, a także Lena Czechowicz i Filip Nowakowski. Na zakończenie festiwalu wystąpił zespół Duży Ptak.

Na Placu Jana Pawła II rozstawili się także ze swoim namiotem wolontariusze organizujący akcję Dni Dawcy. W ich namiocie można było zapisać się do bazy potencjalnych dawców szpiku kostnego. Z tej możliwości skorzystało bardzo dużo osób.

Przez cały dzień mieszkańcy mogli głosować na najlepsze produkty regionalne w czterech kategoriach. W głosowaniu publiczności w kategorii "Ekologiczne przysmaki" I miejsce zdobył miód wielokwiatowy z Pasieki Gucio w Zawadce. Z kolei w kategorii "Tradycyjne specjały" I nagroda powędrowała do Spiżarni Doliny Karpia za filety z karpia w pomidorach. Natomiast w kategorii "Smakołyki z legendą" publiczność nagrodziła Spółdzielnię Mleczarską w Wieprzu za twaróg półtłusty. Mieszkańcy Wadowic i okolic głosujący podczas wadowickiego półfinału w czwartej kategorii "Jak u mamy" nagrodzili Stowarzyszenie Nowoczesna Gospodyni z Brzeźnicy za tort chlebowy.

Wyróżnienie komisji dziennikarskiej za najlepszy produkt otrzymała szynka pieczona Zakładu Mięsnego Adama Bąka z Wieprza. W ubiegłym roku rolada polędwicowa z tego zakładu zdobyła główną nagrodę wadowickiego półfinału.

Podczas Festiwalu wręczono także Wadowicką Chochlę 2015. Powędrowała ona do restauracji Arkadia z Kleczy.

III miejsce wadowickiego półfinału głosami jury zdobyła Spółdzielnia Mleczarska w Wieprzu za twaróg półtłusty. Miejsce II zdobył tłoczony sok niepasteryzowany o smaku jabłko-rabarbar prezentowany przez Tłocznię Chocznia. Natomiast zwycięzcą wadowickiego półfinału okazał się miód wielokwiatowy leśny z Gospodarstwa Pasiecznego "Jodła" ze Skawicy (gmina Zawoja).

....

 
 
AKTUALNOŚCI
  Ewakuacja przedszkola w Wadowicach
  Wielki sukces tancerzy z WCK
  Kajetan Rajski o Niezłomnych
  WOŚP w Wadowicach
  Niemoralne obchody w Andrychowie?
  Targowisko... na wadowickim rynku ?
  Będą musieli opuścić PiS
  Sierpniowe Wiadomości Powiatowe
  Absolutorium w Wadowicach
  Burmistrz nie przyznaje się do winy
  Górecki traci poparcie w Kalwarii
  Pijany wjechał w busa
  W powiecie biorą się za szkoły
  Czerwcowe Wiadomości Powiatowe
  Fundusze dla Doliny Karpia
  Nielegalny handel alkoholem
  Onufralia 2015
  Działo się. Piknik Maspexu
  Inauguracja Wadowickiej Izby Gospodarczej
  WoJOWnicy Kukiza w Wadowicach
  Koniec roku szkolnego w ZDZ
  W kasie gminy widać dno
  Sam smak w Wadowicach
 
BEZPIECZEŃSTWO
  Rozboje w Wadowicach
  Posypały się mandaty
  Czołowe zderzenie w Kalwarii
 
SAMORZĄDY GMIN
  Program wymiany pieców
 
KULTURA, OŚWIATA
  Odblaskowa Szkoła w Brodach
  Oferta dla gimnazjalistów
 
JUBILEUSZE
  Złote Gody w Lanckoronie
 
Sylwetki, wywiady
  Pomnik 1000-lecia Wiary i Ojczyzny
 
Interaktywna Polska
Webmaster: PROMEDIA