Portal - Wadowice
polski Niedziela - 23 kwietnia 2017      Bądź dobrze poinformowany! Czytaj Wiadomości Powiatowe.
Menu
 
 
 
 
 
Wyszukiwarka
 
 
 
2015-08-04 WoJOWnicy Kukiza w Wadowicach


Wielu mieszkańców powiatu zgromadziło spotkanie sympatyków Pawła Kukiza w Restauracji Ogrodowa w Wadowicach. Spotkanie odbyło się w środę, 10 czerwca.

Przeszło 50 osób przybyło w środowy wieczór posłuchać wykładu Agnieszki Białek na temat Jednomandatowych Okręgów Wyborczych. Było to pierwsze spotkanie zwolenników Pawła Kukiza w powiecie wadowickim. Przyszli by się policzyć, zobaczyć ilu ich jest i aby zachęcić się do dalszej walki. Organizatorem spotkania był Krzysztof Sitko, a głównym prowadzącym - Józef Brynkus (były członek Rady Gminy Wieprz, obecnie mieszkający w Wadowicach).

Wielu przybyłych na spotkanie wiąże z liderem ruchu Pawłem Kukizem wielkie nadzieje na zmiany w Polsce. Jednak Krzysztof Sitko mówił również o trapiących inicjatywę podziałach: "Bardzo was proszę, abyście się nie dzielili. Jak mówi Paweł: wszystkie ręce na pokład."

Podczas spotkania chętni mogli zapisać się do tworzonego na naszym terenie lokalnego Komitetu Do Spraw Referendum Ogólnokrajowego. Referendum odbędzie się w niedzielę, 6 września i będzie dotyczyło m.in. zmiany systemu wybierania posłów w naszym kraju z dotychczasowego systemu proporcjonalnego na system jednomandatowych okręgów wyborczych oraz zniesienia finansowania partii politycznych z budżetu państwa. Zawiązywany w naszym powiecie Komitet będzie monitorował prawidłowość i legalność przygotowania oraz przebiegu referendum. Będzie odpowiadał także za prowadzenie kampanii referendalnej i szerokie propagowanie idei Jednomandatowych Okręgów Wyborczych na obszarze powiatu wadowickiego.

Nie wszyscy zgromadzeni byli przekonani o słuszności JOW-ów. Według jednego z uczestników spotkania taki system utrwala dwupartyjny podział w kraju, co nie jest wcale takie dobre. Wątpiącemu sympatykowi odpowiedział Michał Łenczyński z Krakowa: "JOW-y nie są receptą na każdy możliwy problem. JOW-y są receptą na stosunek władzy do obywateli."

Aktualnie lokalni zwolennicy Kukiza organizują kolejne spotkanie w Wadowicach. Więcej: http://powiatlive.pl/polityka/16124-pulkownik-piotr-wronski-w-wadowicach

....

 
 
AKTUALNOŚCI
  Ewakuacja przedszkola w Wadowicach
  Wielki sukces tancerzy z WCK
  Kajetan Rajski o Niezłomnych
  WOŚP w Wadowicach
  Niemoralne obchody w Andrychowie?
  Targowisko... na wadowickim rynku ?
  Będą musieli opuścić PiS
  Sierpniowe Wiadomości Powiatowe
  Absolutorium w Wadowicach
  Burmistrz nie przyznaje się do winy
  Górecki traci poparcie w Kalwarii
  Pijany wjechał w busa
  W powiecie biorą się za szkoły
  Czerwcowe Wiadomości Powiatowe
  Fundusze dla Doliny Karpia
  Nielegalny handel alkoholem
  Onufralia 2015
  Działo się. Piknik Maspexu
  Inauguracja Wadowickiej Izby Gospodarczej
  WoJOWnicy Kukiza w Wadowicach
  Koniec roku szkolnego w ZDZ
  W kasie gminy widać dno
  Sam smak w Wadowicach
 
BEZPIECZEŃSTWO
  Rozboje w Wadowicach
  Posypały się mandaty
  Czołowe zderzenie w Kalwarii
 
SAMORZĄDY GMIN
  Program wymiany pieców
 
KULTURA, OŚWIATA
  Odblaskowa Szkoła w Brodach
  Oferta dla gimnazjalistów
 
JUBILEUSZE
  Złote Gody w Lanckoronie
 
Sylwetki, wywiady
  Pomnik 1000-lecia Wiary i Ojczyzny
 
Interaktywna Polska
Webmaster: PROMEDIA