Portal - Wadowice
polski Czwartek - 18 stycznia 2018      Bądź dobrze poinformowany! Czytaj Wiadomości Powiatowe.
Menu
 
 
 
 
 
Wyszukiwarka
 
 
 
2015-08-04 Inauguracja Wadowickiej Izby Gospodarczej


- Akces do Małopolskiego Porozumienia Organizacji Gospodarczych, to plan na dziś Wadowickiej Izby Gospodarczej - zapowiedziała Zofia Filek, prezes Wadowickiej Izby Gospodarczej podczas inauguracyjnego spotkania.

W Ośrodku Rekreacyjnym Karpik w Graboszycach już oficjalnie zainaugurowała swoją działalność Wadowicka Izba Gospodarcza. Przedsiębiorcy mieli możliwość porozmawiania z zaproszonymi gośćmi - przedstawicielami lokalnych samorządów, instytucji, sąsiednich Izb Gospodarczych, a także z parlamentarzystami.
Na możliwość właśnie takich luźnych rozmów z parlamentarzystami, włodarzami gmin oraz przedstawicielami instytucji okołobiznesowych, wskazywała prezes Wadowickiej Izby Gospodarczej Zofia Filek, która na wstępie serdecznie przywitała wszystkich przybyłych uczestników i zaproszonych gości.

Jednym z głównych zadań, jakie stawia sobie Izba, jest wpływ na kształtowanie lokalnej i regionalnej polityki gospodarczej oraz rozwój przedsiębiorczości na naszym terenie.
Prezes WIG Zofia Filek zapowiedziała też, że już w niedługim czasie Wadowicka Izba Gospodarcza złoży akces przystąpienia do Małopolskiego Porozumienia Organizacji Gospodarczych, gdzie już działa 16 Izb z terenu Małopolski.
Połączenie wadowickiej Izby z MPOG w Skawinie pozwoli naszym przedsiębiorcom z jednej strony skorzystać z doświadczenia sąsiednich Izb, z drugiej strony rozszerzy możliwości kontaktów i promocji na obszarze naszego województwa.

Władze WIG stawiają sobie również takie cele, jak organizację kooperacji wśród członków Izby w handlu, usługach i produkcji, tworzenie sieci współpracy pomiędzy lokalnymi grupami przedsiębiorców oraz poszukiwanie różnych możliwości finansowego wsparcia małej i drobnej przedsiębiorczości.

Obecnie w Wadowickiej Izbie Gospodarczej zrzeszonych jest już ponad 160 podmiotów, są też nowe zgłoszenia.

W skład Zarządu Wadowickiej Izby Gospodarczej wchodzą:
Prezes Zarządu: Zofia Filek (Klecza Dolna),
Wiceprezesi Zarządu: Łukasz Piórowski (Kraków), Beata Kopyto (Klecza Dolna),
Skarbnik: Barbara Burzyńska-Sala (Chocznia).
Członkowie Zarządu: Kamil Sordyl (Andrychów), Wojciech Sobczak (Kraków), Zenon Szewczyk (Wadowice), Adam Kubarski (Klecza Dolna), Adam Knapik (Wadowice), Zbigniew Małecki (Andrychów), Bogdan Madej (Wadowice), Ada Karcz Zielińska (Wadowice), Mateusz Utrata (Andrychów), Stanisław Jasiński (Wadowice).

Podczas konferencji w Graboszycach o możliwościach pozyskiwania środków zewnętrznych mówił Kazimierz Czekaj, prezes Jurajskiej Izby Gospodarczej. Z kolei dotychczasowymi doświadczeniami w działalności podzielił się z wadowickimi przedsiębiorcami Stefan Adamczyk, prezes Chrzanowskiej Izby Gospodarczej.
Był również czas na przedstawienie ofert przedsiębiorców, a najbardziej zapierająca dech w piersi była prezentacja mody okolicznościowej i biznesowej. Konferencję zakończono spotkaniem integracyjnym.

....

 
 
AKTUALNOŚCI
  Publiczny rejestr pedofili
  Starosta szefem PiS w powiecie
  Sukces mieszkańca Lipowej
  Mikołaj - to jest to!
  Lewica sceptyczna wobec burmistrza Wadowic
  Święto Plonów. w Brzeźnicy
  Ewakuacja przedszkola w Wadowicach
  Wielki sukces tancerzy z WCK
  Kajetan Rajski o Niezłomnych
  Niemoralne obchody w Andrychowie?
  Sierpniowe Wiadomości Powiatowe
  Burmistrz nie przyznaje się do winy
  Górecki traci poparcie w Kalwarii
  Onufralia 2015
  Działo się. Piknik Maspexu
  Inauguracja Wadowickiej Izby Gospodarczej
  WoJOWnicy Kukiza w Wadowicach
  Koniec roku szkolnego w ZDZ
  W kasie gminy widać dno
  Sam smak w Wadowicach
 
BEZPIECZEŃSTWO
  Oskarżeni o nakłanianie do prostytucji
  Czołowe zderzenie w Kalwarii
 
KULTURA, OŚWIATA
  Zaczarowały szkoły korytarz
  Oferta dla gimnazjalistów
 
SPORT, REKREACJA
  Ogólnopolski Bieg Powsinogi
 
Zdrowie i Uroda
  Szpital w sieci
  Andrychów bez całodobowej opieki medycznej
 
Sylwetki, wywiady
  Pomnik 1000-lecia Wiary i Ojczyzny
 
Interaktywna Polska
Webmaster: PROMEDIA