Portal - Wadowice
polski Środa - 18 lipca 2018      Bądź dobrze poinformowany! Czytaj Wiadomości Powiatowe.
Menu
 
 
 
 
 
 
Wyszukiwarka
 
 
 
2016-08-20 Sierpniowe Wiadomości Powiatowe


W sierpniowym wydaniu miesięcznika Wiadomości Powiatowe redakcja publikuje w artykule „Najbardziej zadłużeni samorządowcy” informacje na temat długów, jakie ciążą na samorządowcach z Andrychowa, Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej oraz z powiatu Wadowickiego.
Wielkość zadłużenia, to bardzo ważna kwestia, która może zaważyć przy podejmowaniu decyzji przez naszych lokalnych samorządowców.

Listę dłużników otwiera radny powiatowy Paweł Koper (na zdjęciu), który wierzycielom musi oddać prawie 2,5 miliona złotych. Radny Koper jest bezkonkurencyjny, ponieważ nad kolejnym samorządowym dłużnikiem ma 2 miliony zł przewagi.

Skoro jesteśmy przy pieniądzach, to warto przejrzeć informacje z oświadczeń majątkowych samorządowców z terenu gminy Wadowice, opublikowane w artykule „Majątki wadowickich samorządowców”.

Kolejny temat z Wadowic, to zarzuty wobec burmistrza dra Mateusza Klinowskiego, że zniewala Radę Miejską. O problemie można przeczytać w artykule „Burmistrz Wadowic zniewala Radę?” Czu burmistrz mając władzę wykonawczą, uzurpuje sobie prawo do uprawnień uchwałodawczych, które posiada Rada Miejska?

Ponadto w sierpniowym wydaniu miesięcznika Wiadomości Powiatowe wiele ciekawych publikacji, m.in.:

Chcą zlikwidować Oddział Zakaźny
810 tysięcy złotych zysku ma przynieść likwidacja Oddziału Obserwacyjno - Zakaźnego w Szpitalu Powiatowym w Wadowicach. To, że zlikwiduje się Oddział Zakaźny nie oznacza, że znikną choroby zakaźne. Część chorych, aby się leczyć, będzie musiała jechać do Szpitala w Oświęcimiu lub do Krakowa.

Dyrektorzy szpitala pójdą na dywanik
Urszula Lasa oraz Józef Budka staną na dywaniku Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych. Zarząd Powiatu składa zawiadomienie o podejrzeniu naruszenia dyscypliny finansów publicznych przez byłą oraz obecnego dyrektora ZZOZ w Wadowicach. Zarzuty są poważne.

Andrychowskie problemy
z miejską komunikacją autobusową
Przedstawiciele stowarzyszenia Teraz Andrychów rozmawiali z burmistrzem Kęt na temat przyszłości kęckiego MZK, z którym rozwód postanowiła wziąć gmina Andrychów.

Miejski autobus pojedzie dłuższą trasą,
po całych Wadowicach
Od 1 września bezpłatny autobus kursujący od Placu Kościuszki do Dworca Autobusowego będzie jeździł okrężną trasą o długości aż 7,5 km zbierając pasażerów z całego miasta. To dobra wiadomość dla mieszkańców dla tych mieszkańców papieskiego grodu, który do tej pory z oferty darmowych przejazdów korzystać nie mogli. Niezadowolenia nie kryją jednak dalej handlowcy z centrum miasta.

Dodatkowe źródło wody ze Skawiny
dla Gminy Kalwaria Zebrzydowska
Gmina Kalwaria Zebrzydowska od kilku lat sukcesywnie realizuje zadania inwestycyjne mające na celu rozwój i modernizację infrastruktury wodociągowej i kanalizacyjnej. Priorytetem inwestycyjnym jest wyposażenie aglomeracji wyznaczonej na terenie gminy Kalwaria Zebrzydowska w zbiorczy system kanalizacji sanitarnej.

W starej szkole w Choczni
powstanie Dom Spokojnej Starości?
Burmistrz Wadowic dr Mateusz Klinowski wystawił na sprzedaż budynek starej szkoły w Choczni Dolnej. Na tą niszczejącą od wielu lat budowlę wreszcie znalazł się kupiec, który chce prowadzić w Choczni Dom Spokojnej Starości.

Andrychowski szpital
ma nową radę społeczną
Sejmik Województwa Małopolskiego powołał nową Radę Społeczną Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego w Andrychowie. Jej przewodniczącym został burmistrz Andrychowa Tomasz Żak.

Papież poświęcił kamień węgielny pod budowę
Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjno-Terapeutycznego w Wadowicach
Papież Franciszek poświęcił kamień węgielny pod realizowaną przez stowarzyszenie Dać Szansę budowę Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjno-Terapeutycznego w Wadowicach.

Ołtarz trzech papieży
W Kaplicy na terenie Ośrodka Wczasowo - Rekolekcyjnego Caritas w Zakrzowie na co dzień znajduje się ołtarz, który stał na krakowskich Błoniach podczas ostatniej pielgrzymki Jana Pawła II do ojczyzny.

Cudowny Obraz Matki Bożej Kalwaryjskiej
na spotkaniu z papieżem
Cudowny Obraz Matki Bożej Kalwaryjskiej opuścił klasztorne mury i podążył na spotkanie z papieżem Franciszkiem. Papież Franciszek modlił się do Matki Bożej Kalwaryjskiej na zakończenie spotkania z wolontariuszami w Krakowie.

Pożegnali Niezłomnego Pułkownika
Franciszka Oremusa, ps. „Szteyer’’, „Żelazny”
W kościele parafialnym w Izdebniku odbyły się uroczystości pogrzebowe jednego z ostatnich Żołnierzy Niezłomnych, ppłk. w st. spoczynku Franciszka Oremusa, ps. „Szteyer’’, „Żelazny”

Wadowickie Święto Policji
- Służba w policji jest służbą szczególną. Mundur zobowiązuje. Staramy się robić wszystko, aby godnie reprezentować naszą policję po to, by państwo mogli czuć się bezpieczni w swoich domach, w środowisku i na ulicy - powiedział podczas Wadowickiego Święta Policji mł. insp. Piotr Dziekanowski, Komendant Powiatowy Policji w Wadowicach.

Forum Małopolski Zachodniej w Wadowicach
Przedmiotem dyskusji i głosowania podczas VI Forum Małopolski Zachodniej, które odbyło się 6 lipca br. w Wadowicach z udziałem burmistrza Kalwarii dr. hab. Augustyna Ormantego, burmistrza Andrychowa Tomasza Żaka, wójtów: gminy Brzeźnica Bogusława Antosa, gminy Tomice Witolda Grabowskiego, gminy Stryszów Jana Wacławskiego, były projekty dotyczące rozwoju lokalnych zasobów subregionów, lokalnych tras turystycznych i gospodarki wodno-kanalizacyjnej.

Złota Andrychowska Czapka Kucharska
dla Restauracji Czarny Groń
Na Placu Mickiewicza w Andrychowie już po raz szósty przeprowadzono Festiwal Plackorzy. Wręczono Złotą Andrychowską Czapkę Kucharską za najlepszy placek. Kto ją dostał?

Katolickie świadectwo wiary i gościnności
To było wielkie wyzwanie. Dzisiaj możemy powiedzieć, że parafie, władze, służby i przede wszystkim mieszkańcy zdali egzamin z organizacji, wiary i gościnności.


Zasłużył na „Laur Babiogórski”
Jedną z najbardziej cenionych nagród Stowarzyszenia Gmin Babiogórskich są honorowe wyróżnienia - w postaci „Lauru Babiogórskiego” – wręczane za promocję skarbów tradycji, kultury i bogactwa przyrodniczego krainy wokół Babiej Góry.

XX-lecie Stowarzyszenia Gmin Babiogórskich
Gminę Jabłonka Stowarzyszanie Gmin Babiogórskich wybrało na swoje obchody XX-lecia działalności. Uroczość odbyła się 11 lipca 2016 r. w Centrum Kultury Górnej Orawy w Jabłonce i została wpisana w kalendarium obchodów 450-lecia jej lokacji.

70-lecie OSP Radocza
Ochotnicza Straż Pożarna w Radoczy świętowała jubileusz 70-lecia powstania tej jednostki.

Jubileusz Burzy Roczyny
30-lecie swej działalności świętowali zawodnicy, działacze i sympatycy Ludowego Klubu Sportowego Burza Roczyny.

Sąd wydał wyrok w sprawie lokalu miejskiego,
zajmowanego przez „Aromat Caffe”
Sąd Okręgowy w Krakowie uznał, że wypowiedzenie najmu lokalu zajmowanego przez kawiarnię „Aromat Caffe” w Wadowicach było zgodne z prawem. Wyrok nie jest prawomocny, będzie apelacja.

Chciał przekupić policjantów
Policjanci z Andrychowa zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna aby uniknąć konsekwencji próbował wręczyć policjantom pieniądze, chciał też pobić jednego z funkcjonariuszy.

Recydywista ponownie w akcji
Andrychowscy policjanci zatrzymali włamywacza, który w warunkach recydywy
ponownie dokonał przestępstwa.

III Rodzinny Rajd Rowerowy
10 lipca 2016 r. wystartował III Rodzinny Rajd Rowerowy „Szlakami Małej Ojczyzny Gminy Stryszów” - w nowym terminie, z nową trasą i z większymi atrakcjami :)

Pielgrzymi z Salwadoru na Groniu JP2
Górskie Sanktuarium na Groniu Jana Pawła II odwiedziła grupa kilkudziesięciu pielgrzymów ŚDM z Salwadoru. Młodzi ludzie wędrowali beskidzkim czarnym szlakiem z ks. Mariuszem Lizończykiem, proboszczem parafii pw. św. Brata Alberta w Jaworznie Pieczyskach, oraz z ks. Krzysztofem Pawłowskim, misjonarzem pracującym w Peru. Pielgrzymi goszczą u parafian z Jaworzna. Od kilku dni opiekują się nimi również młodzi wolontariusze.

Hołd dla warszawskich powstańców
W Andrychowie uczczono rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Uroczystości rozpoczęto pod andrychowskim muralem.

Wadowicka rocznica godziny „W”
Również w Wadowicach zawyły syreny w 72. rocznicę godziny „W”. W rocznicowe obchody włączyły się zuchy, harcerze i władze miasta.

Krzyżówka z nagrodami....

 
 
AKTUALNOŚCI
  Otwarto Dom Seniora w Marcyporębie
  Komendant odwołany
  Parkuj i Jedź! - nowa inwestycja w gminie Spytkowice
  Ulica Fabryczna w rękach miasta
  Publiczny rejestr pedofili
  Sukces mieszkańca Lipowej
  Lewica sceptyczna wobec burmistrza Wadowic
  Święto Plonów. w Brzeźnicy
  Sierpniowe Wiadomości Powiatowe
  Burmistrz nie przyznaje się do winy
  Górecki traci poparcie w Kalwarii
  Onufralia 2015
  Działo się. Piknik Maspexu
  Inauguracja Wadowickiej Izby Gospodarczej
  WoJOWnicy Kukiza w Wadowicach
  Koniec roku szkolnego w ZDZ
  W kasie gminy widać dno
  Sam smak w Wadowicach
 
BEZPIECZEŃSTWO
  Czołowe zderzenie w Kleczy
  Chciała skoczyć z mostu
  Sprzęt dla strażaków z Kalwarii
  Oskarżeni o nakłanianie do prostytucji
  Czołowe zderzenie w Kalwarii
 
KULTURA, OŚWIATA
  Sukcesy w ZDZ
  Jubileuszowy numer Wadoviana
  Ogólnopolski sukces grafików z Radoczy!
  Zaczarowały szkoły korytarz
 
SPORT, REKREACJA
  Tomicka Amatorska Liga Piłkarska
 
JUBILEUSZE
  Uroczysta sesja z okazji 700-lecia wsi i parafii Witanowice
 
Zdrowie i Uroda
  Zakaźny i Szkoła Rodzenia do likwidacji
  Szpital w sieci
 
Sylwetki, wywiady
  RADA SENIORÓW W LANCKORONIE
  Pomnik 1000-lecia Wiary i Ojczyzny
 
Interaktywna Polska
Webmaster: PROMEDIA