Portal - Wadowice
polski Czwartek - 18 stycznia 2018      Bądź dobrze poinformowany! Czytaj Wiadomości Powiatowe.
Menu
 
 
 
 
 
Wyszukiwarka
 
 
 
2017-01-15 Będą musieli opuścić PiS


Zarząd Okręgowy PiS będzie rekomendował centrali w Warszawie, że Zbigniew Małecki oraz Jerzy Sikora powinni opuścić szeregi Prawa i Sprawiedliwości. To konsekwencja „afery taśmowej” w powiecie wadowickim.

Sprawa nie jest jeszcze przesądzona, ale wszystko wskazuje na to, że radni powiatowi, członkowie Prawa i Sprawiedliwości Zbigniew Małecki oraz Jerzy Sikora będą musieli opuścić szeregi tej partii.
W poniedziałek w Chrzanowie Zarząd Okręgowy Prawa i Sprawiedliwości przepytał obu panów na okoliczność niejawnego nagrania posiedzenia Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Powiatu Wadowickiego.

Chodzi o nadzwyczajne zebranie Klubu Radnych PiS w Radzie Powiatu Wadowickiego sprzed dziesięciu miesięcy, podczas którego dyskutowano o przedstawieniu na sesji Rady Powiatu przez wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Zbigniewa Małeckiego stanowiska dotyczącego poparcia rządu Beaty Szydło oraz Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Stanowisko to jednak nie uzyskało akceptacji Klubu Radnych PiS, przez co Zbigniew Małecki naraził się na krytykę Klubu.

Przebieg tego posiedzenia nagrał radny Jerzy Sikora, który jak później tłumaczył, nagrywał swoje wypowiedzi, aby mieć dowód w przypadku przekłamań jego głosu w tych sprawach. Nagranie dostało się jednak w niepowołane ręce, a na końcu trafiło do starosty wadowickiego Bartosza Kalińskiego.
Na grudniowym posiedzeniu Klubu Radnych PiS starosta ujawnił całe nagranie, wskutek czego radni Jerzy Sikora oraz Zbigniew Małecki (któremu zarzucano współudział) zostali pozbawieni członkostwa w Klubie Radnych PiS.

Na tym się jednak nie skończyło, ponieważ sprawa została skierowana po linii partyjnej do władz okręgowych Prawa i Sprawiedliwości.

Podczas poniedziałkowego zebrania Zarządu Okręgowego PiS zarówno Jerzy Sikora jak i Zbigniew Małecki mieli okazję przedstawienia swoich wersji tego zdarzenia i takie wersje przedstawili. Dyskusja była ostra, a obaj obwinieni chyba nie przekonali członków Zarządu, ponieważ Zarząd Okręgu Prawa i Sprawiedliwości będzie rekomendował do władz krajowych PiS pozbawienie Jerzego Sikory i Zbigniewa Małeckiego członkostwa w Prawie i Sprawiedliwości.

Ostateczną decyzję w sprawie dalszego członkostwa Zbigniewa Małeckiego oraz Jerzego Sikory ma podjąć Komitet Polityczny PiS w Warszawie.

....

 
 
AKTUALNOŚCI
  Publiczny rejestr pedofili
  Starosta szefem PiS w powiecie
  Sukces mieszkańca Lipowej
  Mikołaj - to jest to!
  Lewica sceptyczna wobec burmistrza Wadowic
  Święto Plonów. w Brzeźnicy
  Ewakuacja przedszkola w Wadowicach
  Wielki sukces tancerzy z WCK
  Kajetan Rajski o Niezłomnych
  Niemoralne obchody w Andrychowie?
  Sierpniowe Wiadomości Powiatowe
  Burmistrz nie przyznaje się do winy
  Górecki traci poparcie w Kalwarii
  Onufralia 2015
  Działo się. Piknik Maspexu
  Inauguracja Wadowickiej Izby Gospodarczej
  WoJOWnicy Kukiza w Wadowicach
  Koniec roku szkolnego w ZDZ
  W kasie gminy widać dno
  Sam smak w Wadowicach
 
BEZPIECZEŃSTWO
  Oskarżeni o nakłanianie do prostytucji
  Czołowe zderzenie w Kalwarii
 
KULTURA, OŚWIATA
  Zaczarowały szkoły korytarz
  Oferta dla gimnazjalistów
 
SPORT, REKREACJA
  Ogólnopolski Bieg Powsinogi
 
Zdrowie i Uroda
  Szpital w sieci
  Andrychów bez całodobowej opieki medycznej
 
Sylwetki, wywiady
  Pomnik 1000-lecia Wiary i Ojczyzny
 
Interaktywna Polska
Webmaster: PROMEDIA