Portal - Wadowice
polski Niedziela - 23 kwietnia 2017      Bądź dobrze poinformowany! Czytaj Wiadomości Powiatowe.
Menu
 
 
 
 
 
Wyszukiwarka
 
 
 
2017-01-15 Będą musieli opuścić PiS


Zarząd Okręgowy PiS będzie rekomendował centrali w Warszawie, że Zbigniew Małecki oraz Jerzy Sikora powinni opuścić szeregi Prawa i Sprawiedliwości. To konsekwencja „afery taśmowej” w powiecie wadowickim.

Sprawa nie jest jeszcze przesądzona, ale wszystko wskazuje na to, że radni powiatowi, członkowie Prawa i Sprawiedliwości Zbigniew Małecki oraz Jerzy Sikora będą musieli opuścić szeregi tej partii.
W poniedziałek w Chrzanowie Zarząd Okręgowy Prawa i Sprawiedliwości przepytał obu panów na okoliczność niejawnego nagrania posiedzenia Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Powiatu Wadowickiego.

Chodzi o nadzwyczajne zebranie Klubu Radnych PiS w Radzie Powiatu Wadowickiego sprzed dziesięciu miesięcy, podczas którego dyskutowano o przedstawieniu na sesji Rady Powiatu przez wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Zbigniewa Małeckiego stanowiska dotyczącego poparcia rządu Beaty Szydło oraz Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Stanowisko to jednak nie uzyskało akceptacji Klubu Radnych PiS, przez co Zbigniew Małecki naraził się na krytykę Klubu.

Przebieg tego posiedzenia nagrał radny Jerzy Sikora, który jak później tłumaczył, nagrywał swoje wypowiedzi, aby mieć dowód w przypadku przekłamań jego głosu w tych sprawach. Nagranie dostało się jednak w niepowołane ręce, a na końcu trafiło do starosty wadowickiego Bartosza Kalińskiego.
Na grudniowym posiedzeniu Klubu Radnych PiS starosta ujawnił całe nagranie, wskutek czego radni Jerzy Sikora oraz Zbigniew Małecki (któremu zarzucano współudział) zostali pozbawieni członkostwa w Klubie Radnych PiS.

Na tym się jednak nie skończyło, ponieważ sprawa została skierowana po linii partyjnej do władz okręgowych Prawa i Sprawiedliwości.

Podczas poniedziałkowego zebrania Zarządu Okręgowego PiS zarówno Jerzy Sikora jak i Zbigniew Małecki mieli okazję przedstawienia swoich wersji tego zdarzenia i takie wersje przedstawili. Dyskusja była ostra, a obaj obwinieni chyba nie przekonali członków Zarządu, ponieważ Zarząd Okręgu Prawa i Sprawiedliwości będzie rekomendował do władz krajowych PiS pozbawienie Jerzego Sikory i Zbigniewa Małeckiego członkostwa w Prawie i Sprawiedliwości.

Ostateczną decyzję w sprawie dalszego członkostwa Zbigniewa Małeckiego oraz Jerzego Sikory ma podjąć Komitet Polityczny PiS w Warszawie.

....

 
 
AKTUALNOŚCI
  Ewakuacja przedszkola w Wadowicach
  Wielki sukces tancerzy z WCK
  Kajetan Rajski o Niezłomnych
  WOŚP w Wadowicach
  Niemoralne obchody w Andrychowie?
  Targowisko... na wadowickim rynku ?
  Będą musieli opuścić PiS
  Sierpniowe Wiadomości Powiatowe
  Absolutorium w Wadowicach
  Burmistrz nie przyznaje się do winy
  Górecki traci poparcie w Kalwarii
  Pijany wjechał w busa
  W powiecie biorą się za szkoły
  Czerwcowe Wiadomości Powiatowe
  Fundusze dla Doliny Karpia
  Nielegalny handel alkoholem
  Onufralia 2015
  Działo się. Piknik Maspexu
  Inauguracja Wadowickiej Izby Gospodarczej
  WoJOWnicy Kukiza w Wadowicach
  Koniec roku szkolnego w ZDZ
  W kasie gminy widać dno
  Sam smak w Wadowicach
 
BEZPIECZEŃSTWO
  Rozboje w Wadowicach
  Posypały się mandaty
  Czołowe zderzenie w Kalwarii
 
SAMORZĄDY GMIN
  Program wymiany pieców
 
KULTURA, OŚWIATA
  Odblaskowa Szkoła w Brodach
  Oferta dla gimnazjalistów
 
JUBILEUSZE
  Złote Gody w Lanckoronie
 
Sylwetki, wywiady
  Pomnik 1000-lecia Wiary i Ojczyzny
 
Interaktywna Polska
Webmaster: PROMEDIA