Portal - Wadowice
polski Środa - 18 lipca 2018      Bądź dobrze poinformowany! Czytaj Wiadomości Powiatowe.
Menu
 
 
 
 
 
 
Wyszukiwarka
 
 
 
2018-02-19 Tomicka Amatorska Liga Piłkarska


10 drużyn, 106 zawodników, ponad 24 godziny gry, 565 zdobytych goli i dużo emocji – tak w skrócie można opisać I edycję TALP rozgrywaną przez dziewięć piątków w tomickiej hali sportowej.


Mistrzem została Dębowa Szlachta, w skład której wchodzili gracze A-klasowego Dębu Tomice. Drugie miejsce przypadło Vitanovii, a trzecie Brazylijskim Leszczom. Królem strzelców został Grzegorz Godek (Vitanovia). Pokonywał bramkarzy rywali 42 razy. Na zakończenie turnieju czołowe zespoły otrzymały nagrody w postaci sprzętu sportowego. Wręczał je organizator Paweł Kręcioch oraz wójt gminy Tomice Witold Grabowski. Przyznano też nagrodę specjalną. Zawodnicy biorący udział w turnieju głosowali na najciekawszą nazwę drużyny. Tutaj doceniono 1 FC Rajstopy Adriana, dzięki czemu zwycięski team otrzymał bon na dwie pizze. Tylko o dwa punkty z „Rajstopami” przegrał Szwadron Komarów Płetwnonurków.

Na terenie gminy Tomice udało się zorganizować porządnie funkcjonującą ligę, której często brakuje w większych aglomeracjach. Do rozgrywek przystąpiło dziesięć zespołów, choć gdyby brać pod uwagę zgłoszenia „zewnętrzne”, byłoby ich znacznie więcej.
- Idea TALP była taka, żeby integrować piłkarzy amatorów z naszej gminy – mówi pomysłodawca i organizator przedsięwzięcia Paweł Kręcioch, pełniący funkcję koordynatora ds. sportu i rekreacji Ośrodka Kultury Gminy Tomice. – Regulamin stanowił, że w dziesięcioosobowej drużynie musiało być minimum pięciu mieszkańców gminy Tomice. Mniej rygorystycznie zostały potraktowane kluby LKS, które w momencie startu TALP, brały jeszcze udział w rozgrywkach ligowych, wobec czego mogły w trakcie turnieju korzystać z szerszego spectrum zawodników.
Wszystkie zespoły biorące udział w rozgrywkach wypowiedziały się o turnieju pochlebnie, deklarując chęć startu w następnej edycji.

- Przygotowanie TALP, skoordynowanie zawodów to spory wysiłek, ale wielka radość – podkreśla Paweł Kręcioch. – Cieszą opinie zawodników, ale tak naprawdę oni tworzyli ten turniej. W każdy piątek pojawiało się w hali około 80 piłkarzy. Był czas nie tylko na grę, ale i rozmowy, kibicowanie, nawiązywanie i wznawiania kontaktów. To według mnie duża wartość, którą wygenerowali wszyscy uczestnicy.
Organizator już planuje kolejną edycję. Być może zajdą jakieś zmiany, wszystko jest uzależnione od ilości zgłoszonych drużyn.
- Mam nadzieję, że nowe rozgrywki udało się „wszczepić” w grunt sportowy naszej gminy – mówi Paweł Kręcioch. – Jeśli przyszłościowo zgłosi się więcej zespołów, będziemy myśleć jak to wszystko poukładać. Od przybytku głowa nie boli. Wyciągnąłem już pierwsze wnioski. Chciałbym, aby w następnym sezonie można było rozegrać na koniec Final Four, ale też zdaję sobie sprawę z tego, że może nie być terminów. Póki co cieszę się, że TALP rozpoczęła życie i pierwsza edycja bez perturbacji dobiegła końca.

Turniej został zorganizowany dzięki wpisowemu drużyn oraz sponsorom: Kolmar Ariel Kolasa, SpingWad, Meble Piotr Sowa i Skład Budowalny Sadowski. Patronat medialny nad imprezą sprawował portal www.wadowiceonline.pl.
Końcowa klasyfikacja: 1. Dębowa Szlachta, 2. Vitanovia, 3. Brazylijskie Leszcze, 4. 1 FC Rajstopy Adriana, 5. FC Listonosze, 6. Gazela Team, 7. Orle Gniazdo, 8. Czupakabra Team, 9. Szwadron Komarów Płetwonurków, 10. Old Stars.


....

 
 
AKTUALNOŚCI
  Otwarto Dom Seniora w Marcyporębie
  Komendant odwołany
  Parkuj i Jedź! - nowa inwestycja w gminie Spytkowice
  Ulica Fabryczna w rękach miasta
  Publiczny rejestr pedofili
  Sukces mieszkańca Lipowej
  Lewica sceptyczna wobec burmistrza Wadowic
  Święto Plonów. w Brzeźnicy
  Sierpniowe Wiadomości Powiatowe
  Burmistrz nie przyznaje się do winy
  Górecki traci poparcie w Kalwarii
  Onufralia 2015
  Działo się. Piknik Maspexu
  Inauguracja Wadowickiej Izby Gospodarczej
  WoJOWnicy Kukiza w Wadowicach
  Koniec roku szkolnego w ZDZ
  W kasie gminy widać dno
  Sam smak w Wadowicach
 
BEZPIECZEŃSTWO
  Czołowe zderzenie w Kleczy
  Chciała skoczyć z mostu
  Sprzęt dla strażaków z Kalwarii
  Oskarżeni o nakłanianie do prostytucji
  Czołowe zderzenie w Kalwarii
 
KULTURA, OŚWIATA
  Sukcesy w ZDZ
  Jubileuszowy numer Wadoviana
  Ogólnopolski sukces grafików z Radoczy!
  Zaczarowały szkoły korytarz
 
SPORT, REKREACJA
  Tomicka Amatorska Liga Piłkarska
 
JUBILEUSZE
  Uroczysta sesja z okazji 700-lecia wsi i parafii Witanowice
 
Zdrowie i Uroda
  Zakaźny i Szkoła Rodzenia do likwidacji
  Szpital w sieci
 
Sylwetki, wywiady
  RADA SENIORÓW W LANCKORONIE
  Pomnik 1000-lecia Wiary i Ojczyzny
 
Interaktywna Polska
Webmaster: PROMEDIA